Marzy Ci się własny garaż, w którym bezpieczne przechowasz samochód? Zdecyduj się na gotowe rozwiązanie i zamów go od producenta. Dzięki temu możesz nie tylko kupić gotowy, ale także zlecić jego przystosowanie pod swoje potrzebny, decydując np. o jego kolorze oraz liczbie okien. Pamiętaj jednak o kilku rzeczach, których zabraknąć nie może wewnątrz.

Wymiary – wybierz optymalne!

Samochody mają różne wysokości. Dysponujesz małą osobówką – ale kto wie, czy pewnego dnia nie zmienisz jej na terenówkę? Czy zburzysz wtedy garaż, aby postawić nowy? Oczywiście możesz, ale czy nie lepiej zadbać, aby kupowany miał uniwersalną wysokość? Najlepiej, jeśli wysokość wrót lub bramy garażowej będzie mieć w świetle co najmniej 200 cm, a jeszcze lepiej – 220 cm. Co z szerokością? Tu możesz spać spokojnie – samochody nie przekraczają pod tym względem określonych wymiarów, jednak dobrze, aby podczas wjazdu po bokach mieć luz i przypadkowo nie zahaczyć lusterkiem o ścianę, więc zdecyduj się na garaż z szerokością 230 cm.

Przyjemnie i jasno w środku

Garaż może mieć okna, a jeśli zamawiasz go u producenta, samodzielnie zadecydujesz o ich liczbie. Jednak dadzą one światło tylko za dnia. W nocy lub zimowymi popołudniami będzie tam ciemno. Warto podciągnąć do garażu elektryczną instalację oświetleniową – jeśli nie znasz się na takich rzeczach, dowiedz się, czy firma montująca garaż nie może zrobić tego od razu. Jeśli nie – musisz zatrudnić elektryka. Oprócz oświetlenia górnego przyda się jeszcze co najmniej jedno gniazdo elektryczne.

Aby w środku było zawsze świeże powietrze i nie gromadził się grzyb, garaż musi być wentylowany – zapis mówiący o konieczności wentylowania garaży znajduje się w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002. Pomogą w tym oczywiście okna. Możesz także pomyśleć o otworach wentylacyjnych w ścianach, które zapewnią ciągły przepływ powietrza (ich wymiary regulują odpowiednie przepisy). Jest to jednak pewien minus w zimie – w ten sposób dostaje się do środka zimne powietrze. Wentylacja grawitacyjna z normalnym przewodem wywiewnym gwarantuje przynajmniej 1,5-krotną wymianę powietrza w ciągu godziny, a najlepiej pomyśleć o wentylacji mechanicznej.

Jeśli chcesz nabyć solidny garaż bezpośrednio od producenta, warta polecenia jest firma CGT. Wśród jej zalet należy wymienić opcję montażu garażu na miejscu oraz możliwość zamówienia obiektu w dowolne miejsce Polski.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ