Czy warto kupować polisę na życie?

Polisy na życie w ostatnich latach są coraz bardziej popularne. Wzrosła świadomość społeczeństwa, dlatego chcemy zabezpieczać przyszłość swoich bliskich. Zanim zdecydujemy się na polisę, warto sprawdzić dostępne opcje i dokładnie przeanalizować ofertę ubezpieczycieli. Należy także przemyśleć, czy aby na pewno chcemy zdecydować się na zakup polisy już w tym momencie.

Polisa na życie – dlaczego warto ją mieć?


Czy warto kupować polisę na życie? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Są zarówno sceptycy, jak i zwolennicy tej formy zabezpieczania przyszłości. Z pewnością można jednak stwierdzić, że posiadanie polisy w niczym nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc. Czujemy się młodzi i pełni sił, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ludzkie zdrowie oraz życie jest bardzo kruche. Dobra polisa na życie jest sposobem na zapewnienie bliskim stabilizacji finansowej w przypadku utraty zdrowia lub życia. Warto zdecydować się na polisę na życie w momencie, w którym zakładamy rodzinę, oczekujemy narodzin potomka, bierzemy kredyt wspólnie z partnerem. Kiedy rodzina pozostanie sama z problemami, brak środków finansowych jest szczególnie mocno odczuwalny. Składki ubezpieczeń zwykle nie są wysokie, ponieważ są to produkty długoterminowe. Dzięki temu nie wpływają znacząco na pogorszenie stanu domowego budżetu, a czasem są nawet niezauważalne. W takim razie, czy warto kupować polisę na życie? Tak, jeśli tylko dbamy o swoich bliskich i zależy nam na ich stabilnej przyszłości bez względu na okoliczności.

Czym wyróżnia się dobra polisa na życie?


Jeśli zależy nam na kupnie dobrej polisy na życie, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Istotną kwestią jest suma ubezpieczenia, czyli ilość pieniędzy, którą otrzymają bliscy po Twojej śmierci czy uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście im wyższa suma polisy, tym lepiej. Osoby, które nie chcą płacić bardzo wysokich składek, powinny zwrócić uwagę także na czas trwania polisy. Może to nie być całe życie, ale np. czas, do którego dzieci ukończą 18 rok życia. Jako pełnoletni będą w stanie na siebie zapracować, dlatego nie będą już potrzebowali ochrony na wypadek śmierci rodziców. Oczywiście można również opłacać polisę bezterminowo – jest to korzystniejsza opcja dla bliskich, jednak wiąże się z wyższymi składkami każdego miesiąca. Warto również zwrócić uwagę na zakres polisy- może ona obejmować wypłatę środków nie tylko w chwili śmierci lub znacznego uszczerbku na zdrowiu, ale także zostać rozszerzona o wypłatę środków w razie urodzenia się dziecka, śmierci rodziców czy leczenia w szpitalu. Im szerszy zakres polisy na życie, tym lepiej.

Kto może wykupić polisę?


Nie ma ograniczeń odnośnie do tego, kto może wykupić polisę na życie. Może być to oferta indywidualna, ale także polisa grupowa czy rodzinna, do której można włączyć członków rodziny. Zwykle towarzystwa ubezpieczeniowe nie wyznaczają kryterium wieku, jednak warto to sprawdzić przed zainteresowaniem się daną ofertą. Osoby cierpiące na określone schorzenia również powinny zasięgnąć porady w zakresie doboru polisy – część towarzystw nie chce bowiem ubezpieczać osób cierpiących np. na nowotwór – ukrywanie choroby może natomiast skutkować odmową wypłaty polisy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ