Chcesz poczuć się lepiej? Sięgnij po wodę
Zdjęcie: fotolia.pl, #196875066: sebra

Lekarze i dietetycy zalecają, aby każdego dnia wypijać przynajmniej 2 litry wody. Mało kto przestrzega tej zasady. Jeżeli należysz do tego grona, popełniasz duży błąd. Dowiedz się, dlaczego regularne picie wody jest tak ważne dla Twojego organizmu i co możesz dzięki temu zyskać!

Ładniejsza cera, zgrabniejsza figura

Zacznijmy od tego, że woda jest niezbędna do trawienia pokarmów. Wspomaga transport składników odżywczych w organizmie i przyspiesza przemianę materii. A, jak wiadomo, im lepszy metabolizm, tym szybsza utrata kilogramów. Co więcej, czysta woda skutecznie oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych substancji. Właśnie z tych względów, w poradniku każdego dietetyka na temat odchudzania, znajdziesz zalecenie, aby wypijać przynajmniej 2 litry każdego dnia. Woda ma również inną, cenną właściwość – zapełnia żołądek. Dlatego, gdy poczujesz nagłą ochotę na szybką i niezdrową przekąskę, weź kilka łyków mineralnej. W ten sposób na chwilę „oszukasz głód” i zyskasz trochę czasu, aby przygotować coś zdrowszego.

Pozytywny wpływ na figurę to nie wszystko. Woda polepszy również kondycję Twojej skóry. Taki efekt zauważysz u siebie dość szybko. Ciało i twarz staną się bardziej sprężyste, świeże i nawilżone. Regularne picie wody oczyści Twój organizm z toksyn, co może zmniejszyć występowanie okazjonalnych wyprysków. Oprócz wyglądu, taki nawyk poprawia wydolność organizmu. Zyskasz więcej energii do działania, zwiększy się Twoja sprawność intelektualna i koncentracja. Woda może załagodzić również występowanie niektórych dolegliwości, np. bólów głowy, których powodem jest niedostateczne nawodnienie mózgu, albo problemów ze stawami (woda zwiększa ich elastyczność).

Kranówka czy butelkowana?

Jeżeli kupujesz wodę w plastiku, popełniasz błąd. Okazuje się, że woda w rurociągach wcale nie jest gorsza czy mniej wartościowa niż ta w butelce. Spełnia rygorystyczne normy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Do jej uzdatniania wykorzystuje się nowoczesne technologie, dzięki czemu jest czysta i pozbawiona bakterii. Aby mieć pewność, że nadaje się do użytku, poddaje się ją regularnym badaniom. Jeżeli nie możesz przekonać się do picia kranówki, np. ze względu na zły smak lub obawy co do jej jakości, zainwestuj w specjalny filtr do dzbanka. To wygodne, tanie i ekologiczne rozwiązanie. Pozwala na domowe oczyszczanie kranówki bez stosowania skomplikowanych mechanizmów.

Filtr dzbankowy poprawia smak wody, zmniejsza zawartość chloru i tworzących osad pierwiastków. Co więcej, powoduje jej zmiękczenie, dzięki czemu pozbędziesz się uporczywego osadu w czajniku i garnkach. Jak to działa? Wewnątrz znajduje się węgiel aktywowany, który usuwa zanieczyszczenia organiczne, pestycydy i wspomniany już chlor. Sprawia to, że herbata i kawa smakują znacznie lepiej, a także – co ważniejsze – pozwala na nieograniczone korzystanie z taniej, zdrowej kranówki. Jeżeli zależy Ci na zabieraniu wody do pracy czy na trening, kup butelkę filtrującą, działającą na tej samej zasadzie. Twoim jedynym obowiązkiem jest regularne wymienianie wkładu. Informację o tym, jak często należy to zrobić, znajdziesz w dołączonej do dzbanka instrukcji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ