jak się pozbyć roztoczy

W twoim łóżku znajduje się przeszło milion roztoczy kurzu domowego. Przynajmniej tak wynika z ewidencji i badań uczonych. Teraz indywidualna wiedzę tego, że co noc składamy się spać w gronie co najmniej miliona mikroskopijnych żyjątek z grupy pajęczaków, które żerują na swym złuszczonym naskórku, że nie być najlepsza. Jednakże, co niebezpieczniejsze, roztocza potrafią rzeczywiście zagrażać zdrowiu człowieka. Negatywny wpływ na stopień zdrowia mają odnóża i nieczystości roztoczy, jakie wywołują wielkie enzymy wywołujące alergie. Wówczas rzeczywiście one mogą stanowić podstawę do swędzenia, kaszlu, duszności, nieżytu nosa, zaczerwienionych spojówek, oraz także migrenowych bólów głowy i atopowego zapalenia skóry. Jak wykonać, aby łóżko na powrót składało się wyłącznie z czystym relaksem? Dobra recepta na wytępienie roztoczy nie potrzebuje żadnego treningu ani pieniędzy. Jedyne, czego należy, to blaski słoneczne. Roztocza nie znoszą ciepła. Duża gorączka efektywnie je niszczy. Zatem także po powstaniu z łóżka, nie ściel go z razu. Rozchyl firany i wpuść do pokoju jak bardzo światła. Pozwól, aby jego blaski nagrzały łóżko przez parę chwili, oraz miliony urzędujących w nim roztoczy zakończy własny los. Ciekawym pomysłem jest też pozostawienie materaca i bielizny pościelowej na zewnątrz, zwłaszcza w południe, jeśli światło wyraźnie wydaje się we znaki. Promienie słoneczne i czyste powietrze rozprawią się z roztoczami, oraz prócz tego twoja pościel nabierze orzeźwiającego zapachu.

roztocza w domu - jak się ich pozbyć skutecznie

Gdzie dobrze znajdują się roztocza?

Są niewidoczne gołym okiem. Mają mało dużo aniżeli 0,3 milimetra. Utrzymują się przede każdym z obumarłych komórek, które ciągle wydają się z naszej skóry. Drobne cząstki odchodów tychże stworzeń są winne za nadwrażliwość na kurz. Roztocza mogą wykonywać dziennie blisko 20 takich części. Przez całe swoje życie (10 tygodni) blisko 2000. Na jednym materacu, na którym śpimy, może być od 100 tysięcy do 100 milionów roztoczy. Roztocza unikają światła dziennego, zatem także ukrywają się między włóknami tkanin i artykułów – powłoki na poduszki, materace, dywany i maskotki. Łatwiej mnożą się w wnętrzach o temperaturze domowej i wielkiej wilgotności.

Domowe sposoby na roztocza

Aby zapobiec tejże nieprzyjemnej nadwrażliwości na brud, musisz postarać się usunąć roztocza z Twojego otoczenia. Utrzymanie czystości jest sposobem. By stanowiło wówczas jeszcze bardzo efektywne, jest kilka przydatnych, naszych zabiegów. Nie posiada potrzeby angażowania żadnych fachowców.
Spray przeciwroztoczowy
Bardzo efektywną formą stanowi stworzenie środka domowej pracy, zdolnego usunąć roztocza z dzianin i zakamarków sypialni. Możesz także nabyć go w sklepikach. Do jego stworzenia niezbędne są:
•Pusty spray
•Pół szklanki alkoholu
•Pół szklanki wody oczyszczanej
•30 kropli wyciągów esencjonalnych (cytryna, eukaliptus, lawenda, Cypr, cynamon itp.)
Łączymy wszystkie elementy w zbiorniku z aerozolem oraz gotowe! Potem musisz spryskać łóżko, poduszki, pościel, kapy, rolety i wszystkie inne pomieszczenia tak lubiane przez roztocza.
Staraj się nie wykorzystywać środka w obecności dzieci poniżej 3. roku życia i kobiet w ciąży. Pamiętaj, iż roztwór musi wyparować.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ